Menu

نرخ های جذاب صندوق های سهامی در شهریور ۹۷

با صعود شاخص بورس در مرداد و شهریور، کاربران زیادی در مورد سرمایه‌گذاری مستقیم در بورس به ما پیام داده‌اند و راهنمایی خواسته‌اند. قبلا هم توضیح دادیم که سرمایه‌گذاری مستقیم در بورس برای افرادی مناسب است که با مفاهیم اقتصاد کلان و مفاهیم بازارهای مالی و ارزش گذاری شرکت‌ها آشنا باشند. برای دوستانی که این آشنایی را ندارند، توصیه ما خرید واحد صندوق‌های سهامی است. با خرید واحد این صندوق‌ها افراد حرفه‌ای حوزه سرمایه‌گذاری پول شما را در بازار بورس مدیریت می‌کنند.

البته قبلا هم اشاره کردیم که سرمایه‌گذاری در صندوق‌های سهامی به معنای ریسک صفر نیست . تنها مزیت این صندوق‌ها مدیریت پول توسط افراد حرفه‌ای و تنوع سبد سرمایه‌گذاری هست که در مجموع ریسک را کاهش می‌دهد و مهتر اینکه سرمایه‌گذاری در بورس نیازمند دید بلندمدت است و اگر قصد سرمایه‌گذاری مستقیم یا غیرمستقیم در بورس دارید باید دید بلندمدت چندساله داشته باشید با دید کوتاه‌مدت ممکن است سود نکنید و حتی متضرر هم بشوید.

همچنین باید در نظر بگیرید که صندوق‌های سهامی پخش سود دوره‌ای ندارند بنابراین اگر به دریافت سود ماهانه نیاز دارید، حتما بخشی از سرمایه خود را به صندوق‌های درآمد ثابت و بانک اختصاص دهید. تخصیص نسبت سرمایه خود بین صندوق‌های سهامی و درامد ثابت و بانک بستگی به هدف و افق سرمایه‌گذاری شما دارد .

با اپلیکیشن کاپا می‌توانید نرخ روزانه اوراق بدهی، صندوق‌های درآمد ثابت و صندوق‌های سهامی را با هم مقایسه کنید .

در زیر نرخ سود صندوق های سهامی را در 30 روز گذشته ( امروز 10 مهر ) می‌بینیم که با رکوردشکنی بورس در شهریورماه چگونه سود خوبی نصیب سرمایه گذاران خود کرده اند:

سود صندوق های سهامی

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.