هدف ما از این بلاگ

ما تعدادی از بچه‌های دانشکده‌ی مدیریت و اقتصاد دانشگاه صنعتی شریف هستیم که می خواهیم با آموزش مفاهیم مالی سواد مالی علاقه‌مندان به این حوزه را افزایش بدهیم. چون ما فکر می کنیم که متاسفانه سواد مالی مردم عادی و حتی تحصیل‌کرده‌های کشور ما البته به غیر از رشته‌های اقتصاد و مالی واقعا نسبت به بقیه‌ی کشورها ضعیف هست. خیلی از دکترهای ما و استادان دانشگاه حتی با پایه‌ای‌ترین مفاهیم اقتصادی و مالی آشنایی ندارند. البته ما اینجا نمی خواهیم به آسیب‌شناسی این موضوع بپردازیم. هدف ما این است که هر شخصی با هر سطح سوادی بتواند با خواندن هر یک از مقاله‌های ما پاسخ پرسش‌های خود را بیاید و به درک کلی از موضوع برسد.

خوب حالا داشتن سواد مالی داشتن به چه درد شما می‌خورد؟ قطعا کسانی که کتاب پدر پولدار پدر بی‌پول را خوانده‌اند جواب این سوال را می‌دانند ولی برای کسانی که واقعا این سوال برایشان مطرح است می‌توانیم اینطور بگوییم که حتی اگر مسیر شغلی کاملا دور از اقتصاد و مالی دنبال کنید باز هم تعداد زیادی از تصمیم‌های زندگی‌تان از مقایسه‌ی وام‌ها و خرید خانه تا سرمایه‌گذاری پولتان و تحلیل برنامه‌های نامزدهای انتخاباتی تحت تاثیر سواد مالی شما خواهد بود.

برنامه‌ای که برای این وبلاگ داریم شامل آموزش مفاهیم کلیدی اقتصادی و مالی هست. به هیچ عنوان قصد نداریم فرمول بنویسیم و یا از چیزی انتگرال یا مشتق بگیریم. می‌دانیم که آخرش هیچ کسی نفهمید انتگرال گرفتن به چه دردی میخورد. مطمئن باشید اگر مفاهیم اصلی را عمیق یاد بگیرید می‌توانید اکثر مسائل مهم اقتصادی را بدون نیاز به فرمول تحلیل کنید.هدف ما این هست که شما مفاهیم پایه‌ای اقتصادی و مالی رو یاد بگیرید و بتونید با کمک این مفاهیم تصمیم‌های سرمایه‌گذاری خودتان و رویدادهای دنیا و تاثیر آن بر اقتصاد کشور و حتی کسب و کار خود را تحلیل کنید. در ابتدا، مفاهیم اصلی اقتصادی مانند نرخ بهره و نرخ تورم را به طور مفصل توضیح می‌هیم و سپس به توضیح بازارهای مالی می‌پردازیم. خوشحال می‌شویم که در این مسیر با اعلام نظرات و پیشنهادهای خود ما را در مسیر ارائه‌ی محتوای اصیل و کاربردی یاری کنید.

 

2 دیدگاه برای “هدف ما از این بلاگ”

  1. سلام
    چه کار خوبی.
    واقعا درست می گویید و هدف مناسبی دارید.
    خوشحال می شوم با شما ارتباط داشته باشم. لطفا تماس بگیرید

  2. سلام و احترام، وبلاگ تازه شما را دیدم و خیلی خوشحال شدم که وارد چنین حوزه ای شدید. من پاینده هستم (دانشجوی دکتری دانشگاه تهران) و در این زمینه کارهایی کردم که اگر فرصتی برای گفتگو اختصاص دهید می توانیم با هم صحبت کنیم. شاید بتوانیم چند کار مشترک تعریف کنیم و البته شما هم کارهای ما را ببینید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سلسله مراتب