Menu
برای سرمایه گذاری در بورس از کجا شروع کنم - شروع سرمایه گذاری در بورس

معرفی بازار بورس

احتمالا بارها اخبار رکوردشکنی بورس را از خبرگزاری‌ها شنیده‌اید و داستان افرادی که از بازار بورس پولدار شده‌اند به گوش شما هم رسیده است. حتما بارها اسم وارن بافت را به عنوان افسانه سرمایه‌گذاری شنیده و داستان‌های سرمایه‌گذاری‌های موفق او در بورس و جملات فلسفی و بسیار قشنگ او را خوانده باشید و به فکر شما هم زده باشد که در این بازار سرمایه‌گذاری کنید و شما هم از این سود خوب سهمی داشته باشید.

البته کم نیستند افرادی که تجربه خرید و فروش سهام در بورس را داشته‌اند و به دلیل ضرر سنگین این بازار را به کل کنار گذاشته‌اند و احتمالا از جملاتی مثل بورس قمار است یا “بورس ایران قمار است”، بسیار استفاده می‌کنند. حرف چه کسی را باور کنیم؟ گزارش‌های رکوردشکنی بورس در اخبار را یا داستان افراد متضرری که حتی خانه و زندگی خود را در بورس از دست داده‌اند؟

برای شروع سرمایه‌گذاری در بورس چه چیزهایی باید بدانیم؟

اول از همه باید بدانید که رسانه‌ها و خبرگزاری ها علاقه دارند که اخبار رکوردزنی یا سقوط بورس را گزارش دهند و یک روز عادی در بورس که معمولا اکثر روزهای بازار سرمایه را تشکیل می‌دهد داستان جذابی برای رسانه‌ها ندارد. بازار بورس هم روزهای خوب و عالی و هم روزهای بد و بسیار تلخ برای سرمایه‌گذاران خود رقم زده است.

بازار بورس، بازاری هست که اوراق سهام شرکت‌های عام در بین خریداران و فروشنده‌ها معامله می‌شوند و در کنار بازار بدهی و بازار ابزار مشتقه بازار مالی را تشکیل می‌دهند.

در این سری نوشته قصد داریم که شما را با بازار بورس آشنا کنیم تا اول درک جامعی از ساز و کار این بازار داشته باشید و با آگاهی کامل از این بازار وارد سرمایه‌گذاری شوید. می‌خواهیم با بازار بورس و انوع ریسک سرمایه‌گذاری آشنا بشوید نه تنها برای اینکه این بازار سود کنید، بلکه با یکی از مبدعانه‌ترین دستاوردهای نبوغ بشر آشنا شوید و تاثیر این بازار بر اقتصاد و بر زندگی روزمره لمس کنید و با سهمی که این بازار در پیشبرد کشورها در مسیر پیشرفت داشته است آشنا شوید.

One Reply to “معرفی بازار بورس”

  1. سلام من ثبت نام کردم کد احراز هویت هم گرفتم الان باید چطور سرمایه گذاری کنم لطفن راهنماییم کنید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.